Auto gāze

Auto gāzeMūsdienu sabiedrībā ir ļoti plaši izplatīta vēlme ietaupīt. Finansiālais stāvoklis pasaulē liek cilvēkiem meklēt lētākās iespējas teju visās dzīves jomās un auto gāze ir viens no šiem veidiem kā ir iespējams ietaupīt.

Auto gāze ir degvielas vieds kurš ir pielāgot, lai darbinātu automašīnas. Ar šo degvielas veidu ir iespējams ietaupīt līdzekļus kurus citādi nāktos tērēt par dīzeļdegvielu vai benzīnu, jo gāze ir lētāka ar pārējiem degvielas veidiem. Jāsaka gan ka automašīnas pielāgošana auto gāzes izmantošanai ir diezgan dārga, bet ilgtermiņā tā sniedz ekonomijas iespējas. Pasaulē ir divu veidu auto gāzes, tās ir propāna – butāna maisījumi un metāna gāze. Eiropas savienībā, populārāka ir tieši propāna – butāna gāzes patēriņš. Šīs gāzes izmantošana ir populārāka, jo tai ir vairāki pozitīvi un pievilcīgi aspekti. Tai ir zemāks kaitīgo izmešu daudzums, gāzes patēriņš ir ļoti līdzīgs degvielas patēriņam, šādas degvielas lietojums palielina automašīnas dzinēja resursus, jo nav piemaisījumu kas bojā dzinēja daļas. Arī tas, ka dzinējs strādā klusāk kā ar ierasto degvielu, jo nenotiek degvielas detonācija dzinējā, ir pluss, kurš daudziem šķiet pievilcīgs. Lielākais pluss, protams, ir izmaksas, jo gāze var būt pat par 50% lētāka par parasto degvielu.

Lielākais mīnus ir tieši gāzes iekārtas uzstādīšana, jo tas ir diezgan liels ieguldījums. Parasti, šīs iekārtas uzstādīšana izmaksās līdz 1000 Eiro, bet ir iespējas to izdarīt arī daudz lētāk. Protams, šeit ir jāņem vērā vairāki faktori, jo, kā visiem zināms, lētākais ne vienmēr ir labākais. Šeit ir jārēķinās ar to, ka šis ir ieguldījums, lai ietaupītu ilgtermiņā, tāpēc vienreizējs maksājums kurš ir lielāks, var atmaksāties pēc kāda laika. Automašīnas kuras tiek izmantotas ne īpaši daudz, var atmaksāties pēc daudz ilgāka laika, bet, ja izmantojat auto katru dienu, tad šāds ieguldījums būs daudz vērtīgāks un atmaksāsies daudz īsākā laikā.

Gāzes izmantošana automašīnas darbināšanai var samazināt automašīnas jaudu, bet šis samazinājums ir pavisam neliels. Šis samazinājums ir ap 2%, kas nav nekas daudz, ja ierēķina ietaupījumus kurus varat iegūt. Ņemot vērā šo niansi, varam spriest ka jā, ir zaudējums jaudai, bet ierēķinot iegūto naudu kuru ietaupīsim par degvielu, katram ir jāizlemj pašam vai tas ir tā vērts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *