Izdevumi

Neregulārie izdevumi ir visi izdevumi, kuri notiek reti un nenoteiktos intervālos. Tie var būt arī vienreizēji izdevumi, kā gāzes rēķins vai vairāk kā vienreizēji. Piemēram, ja salūst auto un jāmaksā par servisu, tie ir neregulārie izdevumi. Piemēram, ja ir gāzes apkure un pēkšņi ir neplānots rēķins, tas arī var tikt definēts, kā neplānots rēķins. Neregulārie izdevumi ir savā ziņā, bet ne pilnībā neparedzami. Protams, var gadīties, ka jūsu mašīna nekad nesalūst, bet var gadīties arī ka salūst pirmajā lietošanas nedēļā, un kopumā tomēr skaidrs, ka kaut kad tai ir jāsalūst. Savukārt regulārie izdevumi, pavisam vienkārši izsakoties, ir tie, kurus jūs varat paredzēt un kuri pēc noteikta laikaposma jāizdara vēlreiz.

Piemēri neregulāriem izdevumiem

  • Slimnīcas izdevumi;
  • Auto serviss;
  • Gāzes rēķins;
  • Azartspēļu spēlēšana, loterija;
  • Brauciens ar taksometru no Jūrmalas uz Juglu;
  • Kāda salūzuša produkta (piem., elektriskās tējkannas) aizvietošana;
  • Spontāns pirkums (piemēram, ar mākslīgo intelektu aprīkotas tējkannas iegāde).

Kā tikt galā ar neregulāriem izdevumiem?

Tā kā neregulāri izdevumi tomēr ir diezgan paredzami – kaut kad būs jāiet pie zobārsta, kaut kad būs jānomaina tējkanna, kaut kad dzīvoklī būs jāpieremontē, pat ja ļoti, ļoti negribēsies – tad vislabāk ir, ja ir kaut cik naudas, lai varētu iztikt.

Kā tad īsti tikt galā ar neregulāriem izdevumiem? Pavisam vienkārši – veidojot uzkrājumus. Piemēram, uzkrājot 10% no katras algas, jūs ātri būsit iekrājis tik daudz, lai tiktu galā ar lielāko daļu izdevumu, kas var gadīties. Tiem, kam nav iekrājumu, atliek aizņemties, palūgt radiem vai kaut ko pārdot. Protams, ir arī citi veidi, kā tikt pie naudas, lai samaksātu par neregulāriem izdevumiem.

Tāpat būtu svarīgi sava personīgā budžeta kontekstā apzināties, kā iespējams ierobežot neregulāros izdevumus. Piemēram, varat sastādīt savu budžetu – piemēram, no internetbankas konta – kurā atķeksēt neregulāros izdevumus. Ja tie ir pārāk lieli, varat noteikt mēnesī summu, kuru atļaujat tā veida neregulāriem izdevumiem, kas jums visvairāk traucē. Piemēram, ja pārāk daudz nospēlējat spēļu zālēs, apņemieties tur neiztērēt, piemēram, vairāk nekā €100 mēnesī. Galvenais veids, kā ierobežot savus tēriņus, ir tos apzināties, un tas pats attiecas arī uz neregulārajiem izdevumiem. Izvēlies vienoto gāzes maksājumu, lai nebūtu neplānots pieaudzis rēķins. Seko līdzi dabas gāzes tarifiem un savam dabas gāzes patēriņam, lai nebūtu neplānoti rēķini vai tie būtu mazāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *